Hoe ziet de asielprocedure van een vluchteling eruit? Welke kansen en mogelijkheden zijn er voor vluchtelingen? Waar lopen ze tegenaan en wat kun jij daarin betekenen?
In een tweetal webinars nemen we je mee door de juridische achtergronden van de asielprocedure en geven we je tips en inspiratie om hierin op een verantwoorde manier naast een vluchteling te staan. Deze webinars zijn voor iedereen die graag meer wil weten over de juridische aspecten van de asielprocedure.
Doe mee! Op je laptop, pc of tablet kun je het webinar rechtstreeks volgen via Zoom vanuit je eigen woning of vertrouwde omgeving.
Nodig je ook anderen uit? Download deze afbeelding en stuur hem door via WhatsApp, of deel via social media.
Dinsdag 22 november | Uitgeprocedeerd: wat nu? |
Dinsdag 29 november | Asielprocedure en opvang |
Het webinar Voorbereiden asielaanvraag bekeerling kan helaas niet doorgaan.
Klik hier voor meer informatie over de webinars.
Locatie: | Thuis via Zoom |
Tijd: | 20.00 uur start programma 21.30 uur einde programma |
Kosten: | gratis, gift is welkom |
Aanmelden: | Aanmelden kan hier |
Asielprocedure en opvang
Doelgroep: vrijwilligers die contact hebben met azc-bewoners
Wat gebeurt er allemaal als iemand asiel aanvraagt in Nederland? Welke stappen moet hij doorlopen? Wat zijn de verschillende opvangcentra waar hij terechtkomt? In dit seminar leer je in grote lijnen hoe dat in elkaar steekt. Ook wordt uitgelegd wat het inhoudt om in beroep te gaan bij afwijzing van een asielaanvraag en wat voor hulp de juridische afdeling van Gave kan bieden en wat je als kerk en vrijwilliger wel en niet kunt doen.
Voorbereiden asielaanvraag bekeerling
Doelgroep: kerken die asielzoekers in de gemeente hebben die een asielaanvraag doen op grond van bekering.
Omschrijving: Een vluchteling wordt christen en loopt gevaar als hij terug zou moeten naar eigen land. De IND vindt zijn bekeringsverhaal ongeloofwaardig. Op welke manier kun je dan deze vluchteling ondersteunen? Hoe kan Gave hierbij helpen?
Uitgeprocedeerd: wat nu?
Doelgroep: kerken en vrijwilligers die vragen hebben hoe uitgeprocedeerden te helpen
Asielzoekers die uitgeprocedeerd zijn moeten terug naar hun land. Daarvoor moeten ze wel een knop omzetten. Of is een nieuwe asielaanvraag nog mogelijk? Wat kun je als kerk of individu hierin betekenen? En wat zijn de rechten als iemand langer hier blijft?
Hoe verschilt een webinar van de informatie op jullie website?
De website krijgt voortdurend updates, maar met een webinar kunnen we inspelen op actuele ontwikkelingen. Jij kunt ook aangeven waar jij meer over wilt weten.
Kan ik ook vragen stellen?
Zeker! Er is ruimte voor vragen stellen en zelf bij te dragen.
Kan ik een opname van het webinar bekijken?
Nee. Gelukkig kunnen we je veel mogelijkheden bieden om een webinar bij te wonen. Zo krijg jij de nieuwste kennis en leer je van andere deelnemers.
Moet ik me voorbereiden?
Niks is verplicht, maar je kunt je tijdsinvestering in het webinar vergroten. Lees van tevoren informatie op onze site-bibliotheek en bedenk enkele vragen. Zo haal je er meer uit.
Herhalen jullie webinars?
Ja, afhankelijk van het onderwerp. Een grote instroom van vluchtelingen of andere maatschappelijke ontwikkelingen met grote impact. Je kunt ook een verzoek indienen bij de Gave Servicedesk.
Kan ik mijn aanmelding annuleren?
Geen probleem. Beantwoord de bevestigingsmail die je een paar dagen van tevoren ontvangt.