Actie bij nieuwe asiellocaties
6 januari 2022
De azc’s in Nederland zitten overvol. In de noodopvang is een gordijntje voor het stapelbed soms de enige privacy die mensen hebben. En na een paar weken moeten mensen vaak hun boeltje weer pakken, omdat noodlocaties maar tijdelijk zijn. Geen zekerheid, geen thuis.
Wij laten vluchtelingen voelen dat we medemens zijn en dat God hen op het oog heeft. In de buurt van nieuwe azc’s roepen we kerken en christenen op om ook hun hart te openen. Om er te zijn voor de vluchteling. Met koffie, kardemom en een groot hart. Koffie en kardemom? Een ongewone geur, een spannende smaak, nieuwe belevenis.
Ongewoon, vreemd, nieuw. Contact met een vluchteling kan ook zo aanvoelen. Voor jou én voor de vluchteling, die zich vreemd voelt in een onbekend land. Via onze campagne ‘Koffie kardemom en een groot hart’ is een praktisch startpakket beschikbaar dat christenen helpt in de buurt van een nieuw azc op weg. Ook bieden we de komende periode het webinar ‘Nieuwe buren, nieuwe avonturen’ aan dat je op weg helpt bij een nieuwe asielopvang.
Locaties
In deze plaatsen is een (tijdelijke) asielopvang gepland, of al geopend:
- Alkmaar
- Almere
- Amersfoort
- Amsterdam
- Arnhem
- Assen
- De Fryse Marren
- Den Haag
- Deventer
- Dodewaard
- Duiven
- Enschede
- Goes
- Gorinchem
- Groningen
- Haarlem
- Hellevoetsluis
- Hengelo
- Huizen
- Kampen
- Krimpen a/d IJssel
- Leeuwarden
- Leusden
- Meppel
- Middelburg
- Middelharnis
- Musselkanaal
- Nijmegen
- Oegstgeest
- Paterswolde
- Ridderkerk
- Rosmalen
- ‘s-Gravendeel
- Sneek
- Spijkenisse
- Utrecht
- Venray
- Vierhouten
- Vijfheerenlanden
- Vlaardingen
- Vlissingen
- Wassenaar
- Zaandam
- Zeist
- Zelhem